Gümrük Muhafaza Ekiplerimizden Başkentte Sigara Kaçakçılarına Büyük Darbe

Gümrük Muhafaza ekiplerimizce Ankara’da kaçak sigara üreticilerine yönelik düzenlenen operasyonda 10 milyon 500 bin adet boş makaron, 150 kg tütün, 2 adet makaron dolum makinesi ve 125 adet TAPDK bandrolü ele geçirildi.

18 Nisan 2022


Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğümüz Operasyon Dairesine bağlı Tütün Kaçakçılığıyla Mücadele Özel Ekibimizce tütün ve tütün mamülleri kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında yürütülen istihbarat faaliyetleri sonucunda kaçak sigara üreticilerinin üretim ve depolama olarak kullandığı bir adres tespit edildi. Gözetim altındaki adresi gece gündüz takibe devam eden ekiplerin bir minibüsün söz konusu adreste yükleme boşaltma yaptığını görmesi üzerine; suçüstü hali kapsamında olaya müdahale edildi ve araçta TAPDK bandrolü bulunmayan boş makaronlar olduğu görüldü. Bunun üzerine Tütün Kaçakçılığıyla Mücadele Özel Ekibi ve Ankara Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince operasyon için düğmeye basıldı.Söz konusu adres ve suçüstü yapılan araç didik didik arandı. Arama neticesinde 10 milyon 500 bin adet boş makaron 150 kg tütün 125 adet TAPDK bandrolü ve sigara dolumunda kullanılan 2 adet makaron dolum makinesi ele geçirildi.

Gümrük Muhafaza Ekiplerince gerçekleştirilen operasyonla sigara kaçakçılarına büyük bir darbe vurulurken ele geçirilen kaçak ürünlere el konuldu. Konuyla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir.