Gümrük Muhafaza ekiplerimizce Mersin'de gerçekleştirilen 2 operasyonda, toplam 16 milyon TL değerinde uyuşturucu ve cinsel uyarıcı hap ele geçirildi

Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü Gümrük Muhafaza ekiplerimizce Mersin'de gerçekleştirilen 2 operasyonda, toplam 16 milyon TL değerinde uyuşturucu ve cinsel uyarıcı hap ele geçirildi.

17 Eylül 2021

Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen ilk operasyonda; Taşucu Limanı'na getirilen tır, riskli olarak değerlendirilmesi üzerine x-ray taramasına sevk edildi. Narkotik dedektör köpekleri, tırın yakıt deposuna tepki verdi. Detaylı kontrol için arama hangarına alınan tırın yakıt deposundaki gizli bölmede 292 bez torba tespit edildi. Torbaların içinde sıkıştırılmış toz maddenin piyasada 'taş esrar' olarak bilinen uyuşturucu madde olduğu belirlendi. Operasyonda toplam 61,2 kilogram uyuşturucu ele geçirildi. Aynı araçta devam eden aramalarda; alüminyum paketler içinde toplam 305 bin dolar ile 150 bin Irak dinarına karşılık gelen sahte banknot da tespit edildi. Gümrük muhafaza ekiplerimizce Mersin Limanı'nda gerçekleştirilen diğer operasyonda ise şüpheli görülerek aranan başka tır, x-ray aramasına sevk edildi. tırda şüpheli yoğunluğa rastlanılması üzerine, yasal yükün yanı sıra gümrük işlemleri sırasında bildirilmeyerek kontrolden kaçırılmak istenen toplam 1 milyon 283 bin 200 cinsel uyarıcı hap bulunduğu tespit edildi. Mersin'de Gümrük Muhafaza Ekiplerimizce gerçekleştirilen 2 operasyonda, toplam 16 milyon TL değerinde uyuşturucu ve cinsel uyarıcı hapa el koyuldu. Operasyonlara ilişkin yürütülen soruşturmalar ise sürüyor.