Gümrük Muhafaza ekiplerimizce Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilen operasyonlarda; kaçak sigara, makaron, tütün ve purolar ele geçirildi.

Gümrük Muhafaza ekiplerimizce sigara ve tütün mamulleri kaçakçılığı ile mücadele faaliyetleri kapsamında yürütülen geniş kapsamlı çalışmalar sonucunda, Ankara ve İstanbul’da tespit edilen şüpheli adreslerde gerçekleştirilen operasyonlarda, yüz binlerce kaçak sigara, makaron ve yüzlerce kilogram tütün ile 215 adet puro ele geçirildi.

17 Kasım 2021

   Ankara'da gerçekleştirilen ilk operasyonda Gümrük Muhafaza Ekiplerimizin hedefinde kaçak sigara üreticileri vardı. Yapılan istihbarat çalışması ve alınan ihbarlardan elde edilen bilgileri değerlendiren ekiplerce tespit edilen şüpheli bir adres gözetim altına alındı. Bu adreste bulunan iki araca kolilerin yüklendiğini ve araçların sevkiyata hazırlandığını gören ekipler harekete geçti.  Başlatılan operasyonda sevkiyat için hazırlanan araçlarda yapılan aramada koliler içerisinde 550 bin adet sigara ile kaçak sigara üretiminde kullanılan 500 bin adet makaron ve 400 kg tütün ele geçirildi.
 
  Gümrük muhafaza ekiplerinin İstanbul'da gerçekleştirdiği bir diğer operasyonda ise üzerinde TAPDK bandrolü bulunmayan, piyasada yüksek fiyattan alıcı bulan lüks tüketim ürünü puroların yasadışı satıldığı bir iş yeri belirlendi. Söz konusu adrese giderek arama yapan ekipler, 215 adet puro, 55 adet sigarello ve 17 adet tek kullanımlık elektronik sigara ele geçirdi.
 
   Ankara ve İstanbul’da gerçekleştirilen operasyonlarda el konulan yasadışı tütün ürünlerine ilişkin yürütülen soruşturmalara devam ediliyor.