Ticaret Bakanlığı Kaçakçılara Göz Açtırmıyor!

Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat ekiplerimiz tarafından başta gümrüklü yer ve sahalar olmak üzere Türkiye’nin farklı noktalarında kaçakçılıkla mücadele faaliyetleri hız kesmeden sürdürülüyor.

11 Mart 2024Gümrük Muhafaza birimlerince yürütülen başarılı operasyonlar neticesinde, 2024 yılı Şubat ayı itibariyle, bir önceki yılın aynı dönemine oranla %215 artışla 4 milyar 200 milyon TL’lik kaçak eşya ve uyuşturucu madde yakalaması gerçekleştirildi.
 
Gümrük Muhafaza ekiplerince, toplum sağlığına ve refahına büyük tehdit oluşturan, terör örgütlerine finansman kaynağı olan uyuşturucu tacirlerine darbe vurulmaya devam ediliyor. Ülke ve toplum yararı esas alınarak, her yıl olduğu gibi 2024 yılı ilk çeyreğinde de rekor uyuşturucu yakalamalarıyla suça karşı caydırıcılık ve farkındalık arttırılıyor.
 

Başta uyuşturucu kaçakçılığı olmak üzere, ülke ekonomisine zarar vererek haksız rekabet ortamı yaratan, akaryakıt, tütün, tütün mamulü, içki gıda, tıbbi malzeme, tekstil, elektrik-elektronik eşya ve araç gibi çok çeşitli eşyanın kaçakçılığı ile mücadele aralıksız sürdürülüyor.

 
Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerimiz, tüm ülke sathında yedi gün yirmi dört saat yürüttüğü çalışmalarla kaçakçılara ve kaçakçılığa geçit vermeme kararlılığını sürdürüyor.