GÜMRÜKLERDE TEPEDEN TIRNAĞA KONTROL

Gümrük Muhafaza ekiplerinin yürüyüşünden şüphelendiği yolcu ile başlayan operasyonda ayakkabı tabanlarına gizlenmiş vaziyette piyasa değeri yaklaşık 1 milyon 800 bin TL olan toplam 4 kilo 934 gram Metamfetamin ele geçirildi.

Gürbulak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yurda kaçak yollardan uyuşturucu girişini önleme faaliyetleri kapsamında düzenli olarak kontroller yapılmaktadır. Bu kapsamda Gürbulak Yolcu Salonunda yapılan kontroller esnasında pasaport giriş işlemleri için bekleyen İran uyruklu bir şahıs yürüyüşünden şüphelenilmesi üzerine gözlem altına alındı.
 
Şahıs bagaj x-ray noktasına geldiğinde yapılan arama sırasında ayakkabılarını çıkartması istendi. Söz konusu ayakkabılarda yapılan kontrolde taban kısmına gizlenmiş vaziyette kristalize şeffaf bir madde olduğu görüldü.
 
Yapılan araştırmada aynı yöntemi kullanan başka şahıslar olabileceği istihbaratının alınması üzerine derhal salona tüm giriş ve çıkışlar durdurularak yolcular arasında kontrol ve arama çalışmaları başlatıldı. Yapılan aramalarda şüpheli olarak tespit edilen 5 (beş) şahsın da ayakkabı tabanlarına gizlenmiş vaziyette kristal toz madde tespit edildi.
 
Yapılan tartım ve tespitte piyasa değeri yaklaşık 1 milyon 800 bin TL olan toplam 4 kilo 934 gram Metamfetamin ele geçirilmiş olup, şahıslarla ile ilgili olarak Savcılık nezdinde gerekli adli soruşturma başlatıldı.