GÜMRÜK MUHAFAZA EKİPLERİ UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE HIZ KESMİYOR

Gürbulak Gümrük Kapısında 7 Milyon TL değerinde 25 kilogram Eroin ele geçirildi.

Geleceğimiz olan gençleri hedef alması ve organize suç ve terör örgütlerine finansman sağlaması nedeni ile Cumhurbaşkanımız tarafından üzerinde önemle durulan uyuşturucu madde kullanımı ve kaçakçılığı ile mücadele kapsamında Ticaret Bakanlığı’nda sürekli ve detaylı analiz ve operasyonlar sonucu uyuşturucu kaçakçılarına göz açtırılmamaktadır.
 
Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü Narkotik ve İstihbarat Birimlerince yürütülen uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele çalışmaları kapsamında İstihbarat Bilgi Sistemi üzerinden yapılan analiz sonucu yasa dışı uyuşturucu ticareti yapabileceği değerlendirmesi yapılan firma, şahıs ve araçlar Taşıt Takip ve İhbar Programları üzerinden inceleme ve takibe alındı.
 
Gürbulak Sınır Kapısına gelen takipli araç İhbar Kayıt Programında uyarı vermesi üzerine X-Ray cihazına sevk edildi. Yapılan tarama neticesinde aracın şoför mahallinde şüpheli yoğunluk tespit edildi.
 
Bunun üzerine fiziki aramaya tabi tutulmak üzere araç arama hangarına sevk edildi. Yapılan detaylı arama sonucunda aracın şoför mahallinde yatağın altında gizli zulalara yerleştirilmiş piyasa değeri yaklaşık 7 Milyon TL değerinde 25 kilogram Eroin ele geçirildi.
 
Olayla ilgili soruşturmaya çok yönlü olarak devam edilmektedir.