Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi Yolcu ve Kargo Sınır Ekibi Heyetince Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğüne Bir Ziyaret Gerçekleştirildi.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Sayın Recep KOŞAL başkanlığında gerçekleştirilen ve Dışişleri Bakanlığından temsilcilerin de iştirak ettiği toplantıda, Gümrük Muhafaza alanında PCBT ile yürütülen iş birliği çerçevesinde, narkotik suçlarla mücadele başta olmak üzere, sınır aşan suçlarla mücadelede uluslararası iş birliği ele alındı.

04 Temmuz 2024Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Sayın Recep KOŞAL başkanlığında gerçekleştirilen ve Dışişleri Bakanlığından temsilcilerin de iştirak ettiği toplantıda, Gümrük Muhafaza alanında PCBT ile yürütülen iş birliği çerçevesinde, narkotik suçlarla mücadele başta olmak üzere, sınır aşan suçlarla mücadelede uluslararası iş birliği ele alındı.

Toplantıda, UNODC ile yürütülecek çalışmaların, tüm bölge ülkelerinin uyuşturucu ve diğer kaçakçılık türleriyle mücadele kapasitesinin daha da ileriye taşınmasına katkı sağlayacağı ifade edildi. Teknik, beşeri ve operasyonel kapasitesi göz önüne alındığında Gümrük Muhafaza birimlerimizin bu alanda bölgesel olarak öncü pozisyonuna dikkat çekilerek, önümüzdeki dönemde bölgesel düzeyde iş birliği çalışmalarının güçlenerek sürdürülmesine vurgu yapıldı.