Kapıkule'de 153 kg Uyuşturucu Yakalandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Ekiplerince Kapıkule Gümrük Kapısında piyasa değeri yaklaşık 3 milyon 830 bin TL olan 153,2 kilo esrar ele geçirildi.

Türkiye’ye giriş yapmak üzere Kapıkule Gümrük Kapısına gelen TIR, Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince riskli değerlendirilerek x-ray taramasına sevk edildi. Yapılan taramada dorsenin kenar kısımlarında şüpheli yoğunluk tespit edilmesi üzerine, araç detaylı olarak aranmak üzere gümrük muhafaza personeli refakatinde arama hangarına alındı.

Arama hangarında Narkotik Dedektör Köpeği Jack'in dorsenin kenar kısmında bulunan tahta çıtalara tepki vermesi üzerine  gümrük muhafaza memurlarınca dorse üzerinde bulunan brandayı sabitlemek amacıyla kullanılan çıtalar yerinden sökülerek kenarlarından kırıldığında tahtalarının içinin oyulduğu ve oluşturulan boşluklara paketler gizlendiği ortaya çıkarıldı.

 
Yapılan sayım ve tartım sonucunda ülkeye sokulmaya çalışılan piyasa değeri yaklaşık 3 milyon 830 bin TL olan 153,2 kilo esrar Gümrük Muhafaza Personelince yakalandı. Konu hakkında bilgilendirilen Edirne Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat üzerine araç sürücüsü Z.S. gözaltına alınarak yakalanan uyuşturucuya ve TIR’a el konuldu. Olay hakkında başlatılan soruşturma Savcılık nezdinde devam etmektedir.